Aristoteles- Commentarii Collegii Conimbricensis Societatis Iesu, in tres libros de anima.
Hac quarta editione, Graeci contextus Latino e regione respondentis accessione auctiores & emendatiores ... in Germania editi. Köln, Zetzner, 1604. 4°. Mit Holzschnitt-Titelvign. 4 Bl., 694 Sp., 9 Bl. Restauriertes Pgt. d. Zt. mit mod. Rsch. (fleckig). (150) VD 17 547:685943R. - Vgl. De Backer/Sommervogel II, 1275, 7. - Einer der berühmten Kommentare aus Coimbra in einer frühen Ausgabe.NACHGEB.: COMMENTARII COLLEGII CONIMBRICENSIS SOCIETATIS IESU, in libros de generatione et corruptione. Hac secunda editione Graeci contextus Latino e regione respondentis accessione auctiores. Mainz, Albin, 1601. Mit Holzschnitt-Titelvign. 8 Bl., 510 S., 16 Bl. - VD 17 23:291937S. De Backer/Sommervogel II, 1276, 6.
- Spiegel beschäd., Innengelenk angebrochen, etw. wasserrandig, stärker gebräunt und stellenw. fleckig.